Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe pomysły na rozwinięcie projektu komputera pokładowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 12:14 pm    Temat postu: Nowe pomysły na rozwinięcie projektu komputera pokładowego Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem zadowolonym użytkownikiem komputera pokładowego w swoim samochodzie!Smile Od kilku dni szperałem w internecie i wpadłem na kilka być może ciekawych pomysłów aby nasz komputerek stał się jeszcze bardziej popularny pod względem funkcjonalności:)

Zauważyłem, że większość ludzi narzeka na brak zegarka a z tego co wiem to jest problem z jego dodaniem bez wydawania dodatkowej gotówki.

Więc pomyślałem sobie aby dodać jeden z dwóch modułów a mianowicie: GPS lub RDS.

Z tego co wyczytałem można z nich bez problemu pobrać aktualny czas czyli przy niewielkim koszcie można dodać zegarek którego tak bardzo brakuje. A przy okazji projekt komputera zostanie rozwinięty o kolejną fajną sprawę Smile

Jestem bardziej z dodaniem RDS'u i połączeniu go z radiem w samochodzie- o ile jest taka możliwość.

Oto linki do projektów znalezionych w sieci:
Odbiornik GPS http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1132036.html
Oraz RDS http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic710633.html oraz tu http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/audio/rds-dec.htm

Proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie bo naprawdę było by fajnie w końcu dodać coś unikalnego i bardziej rozpoznawalnego w naszych komputerkach bo konkurencja nie śpi Evil or Very Mad

Ostatnio zmieniony przez krystianmen dnia Pon Sty 23, 2012 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masta
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja proponuje dodać info na jakim paliwie się jedzie i niezależne wskazania dla lpg i benzyny Smile
Powrót do góry
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masta napisał:
a ja proponuje dodać info na jakim paliwie się jedzie i niezależne wskazania dla lpg i benzyny Smile

My możemy tylko czekać i podsuwać pomysły, decyzję i tak podejmie autor projektu - może kiedyś doczekamy się naszych pomysłów w naszych komputerkach Smile
Powrót do góry
masta
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejne zmiany = koszty Smile
Powrót do góry
rafal
Site Admin

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puki co nie ma co zmieniać- komputerek i tak jest wypasiony w porównaniu z fabrycznymi.
Z zegarem myślełem- ale to dodatkowe koszty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: