Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Taka sobie mini gierka...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izuel
Nowy

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 1:05 pm    Temat postu: Taka sobie mini gierka... Odpowiedz z cytatem

Witam to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość Smile

Wymyśliłem sobie takie układ ,który losuje liczbę z jakiegoś przedziału najlepiej małego (ograniczenie klawiszy,i miejsca w programie) Po wylosowaniu liczby masz czas na naciśniecie odpowiadającego jej przycisku ,w przypadku naciśnięcia właściwego klawisza jest odpowiedz dobra w innym przypadku zła a jak skończy się czas wiadomo koniec czasu.
Urządzenie czyli wyświetlacz procesor i klawiaturę mam,natomiast problem mam z programem.Piszę go już trochę czasu z rezultatami takimi sobie.Nie mam dużo doświadczenia z programowaniem i efekty zmian w pętli programu głównego są różne.Proszę tylko o nakierowanie mnie gdzie umieścić liczenie czasu a gdzie skok do podprogramów bo trochę się z tym gubię.

Kod:
$regfile = "attiny2313.dat"
$crystal = 8000000

Config Pind.0 = Input
Config Pind.1 = Input
Config Pind.2 = Input

Config Timer0 = Timer , Prescale = 256

Enable Interrupts : Enable Timer0

On Timer0 Odmierz_2s

Dim Liczba_generowana As Byte

Dim Sekundy As Byte

Dim Licz_8ms As Byte

P0 Alias Pind.0

P1 Alias Pind.1

P2 Alias Pind.2

Cls

Do

Liczba_generowana = Rnd(3)
Lcd Liczba_generowana

Debounce P0 , 0 , Pr1 , Sub

Debounce P2 , 1 , Pr0 , Sub
Loop
End

Pr0:
Odmierz_2s:

Load Timer0 = 500
Incr Licz_8ms

If Licz_8ms = 250 Then

Licz_8ms = 0

If Licz_8ms = 0 Then Lcd "KONIEC GRY!"
End If

Pr1:

Lcd "Prawidlowa Odpowiedz!"

Return

Dobrze wiem ,że funkcja rnd jest do kitu ale na to nie zwracajcie uwagi,na razie to tylko testy później mam zamiar pobawić się z białym szumem Smile[/i]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: