Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Działał i zgasł

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Stare posty dłuższy czas bez odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slider
Nowy

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 5:20 pm    Temat postu: Działał i zgasł Odpowiedz z cytatem

Witam, po dłuższym czasie postanowiłem wmontować w końcu komputer, bo sygnały już z rok chyba przygotowane były wyprowadzone, pacjentem był ford focus 2.0 benzyna, ale do rzeczy.

Po podpięciu zasilania na wyświetlaczu pojawiły się kwadraciki, więc wyregulowałem kontrast i zamiast kwadratów pojawiły się napisy o inspekcji oleju, że nie ustawiona itp. Komputer cały czas pikał, seria 3 piknięć z przerwami. Po chwili podświetlenie komputera zgasło (nic przy przewodach i płytce nie ruszałem). Wyłączyłem wszystko żeby sprawdzić połączenia, ale teraz nic na wyświetlaczu się nie pokazuje, podświetlenie nie działa. Przy kolejnej próbie pojawił się minus z lewej strony wyświetlacza, teraz regulując kontrast świeci tylko 1 górna linia (ale podświetlenia wyświetlacza nadal brak), a komputer nie pika.

wyświetlacz kupiłem taki: http://allegro.pl/art-nowe-lcd-2x16-y-g-kontrast-kat-jakosc-led-i1422739451.html

piny 15 i 16 były zamienione przy połączeniu.

Oryginalny chyba uwalony bo nic nie wyświetlał kompletnie stąd zakup tego z aukcji.

Już mi ręce opadają bo w taki mróz myślałem, że obejdzie się bez komplikacji, a tak oprócz skostniałych rąk nic więcej nie zyskałem . Jakieś pomysły gdzie szukać problemu? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Stare posty dłuższy czas bez odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: