Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stałe drogi i wtrysku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mario
Nowy

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 2:34 pm    Temat postu: Stałe drogi i wtrysku Odpowiedz z cytatem

Wpadłem na pomysł abyście się wpisywali w wątku kto w jakim aucie ma daną stałą drogi i wtrysku. Przyda się ta informacja dla tych, którzy mają mały budżet i nie mają jak zatankować do pełna (np. studenci tacy jak ja Razz ). Ma ktoś Megane 1.6 8V (1.6e) i może się ze mną podzielić stałą drogi i wtrysku?

Co sądzicie o tym? Wink
michal77
Bardzo zaangażowany

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 8:05 am    Temat postu: Re: Stałe drogi i wtrysku Odpowiedz z cytatem

Mario napisał:
Wpadłem na pomysł abyście się wpisywali w wątku kto w jakim aucie ma daną stałą drogi i wtrysku. Przyda się ta informacja dla tych, którzy mają mały budżet i nie mają jak zatankować do pełna (np. studenci tacy jak ja Razz ). Ma ktoś Megane 1.6 8V (1.6e) i może się ze mną podzielić stałą drogi i wtrysku?

Co sądzicie o tym? Wink
Pomysł dobry, tylko nie wiem co mają stałe do tankowania. Razz Żeby komp pokazywał ile zostało w baku musisz zatankować do pełna. Przecież wielkość baku wpisujesz po wpisaniu stałych.
Niemniej może się przydać dla tych którzy nie chcą robić kalibracji.

Peugeot 206 1.4 8V:
VSS:5006 (stała drogi)
INJ:3160 (stała wtrysku)

Mario
Nowy

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źle mnie zrozumiałeś, żeby mieć dokładne wskazania trzeba dokładnie skalibrować, żeby dokładnie skalibrować trzeba dokładnie wiedzieć ile auto spaliło paliwo, żeby wiedzieć ile dokładnie spaliło trzeba za tankować na full, a potem sprawdzić ile spaliło tankując ponownie po przejechaniu odpowiedniego dystansu Smile
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Subaru SDX-SR 4WD EF12i (FA8)
(FHI 1200, Sambar, Domingo)
VSS 5940
INJ 4560
michal77
Bardzo zaangażowany

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario napisał:
źle mnie zrozumiałeś, żeby mieć dokładne wskazania trzeba dokładnie skalibrować, żeby dokładnie skalibrować trzeba dokładnie wiedzieć ile auto spaliło paliwo, żeby wiedzieć ile dokładnie spaliło trzeba za tankować na full, a potem sprawdzić ile spaliło tankując ponownie po przejechaniu odpowiedniego dystansu Smile
a no chyba że tak Smile
Mario
Nowy

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje stałe (skalibrowane na odcinku 3km, ale i tak daje do myślenia Smile ):

Vss = ok. 4900 (nie pamiętam dokładnie, ale z tego co widze w tej granicy zwykle mieści się ta wartość)
INJ = 9113
Mario
Nowy

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już drugi dzień jeżdże z komputerkiem i mam pewne zastrzeżenia. Mam wersję 5.0 i tutaj kalibracja automatyczna jest wg. mnie jesdnym wielkim nie porozumieniem. Po przejechaniu dowolnie dlugiego dystansu pyta się ile przejechaliśmy, a potem ile spala twoje auto na 100km. Czyli pewnie biorąc pod uwagę ilość drogi i tą wartość średniego spalania (którą o zgrozo można wpisać z dokładnością do 0,5L) oblicza stałą wtrysku. Ale skoro ja sobie kiedyś obliczyłem ze spala mi np. 7,3 L/100km to co ja mam zrobić? Przejechać sie i wpisać 7,3? Ale zaraz... musze wpisać 7,5... i co wiecej... skąd mam wiedzieć czy akurat w tej chwili jechałem w takich warunkach że te średnie spalanie bedzie adekwatne do tej jazdy? Wg mnie przez to nie można dokłądnie skalibrować komputerka. Nie kalibruję go idealnie, bo tylko przejeżdżam pare kilometrów, ale spalanie na poziomie 8 litrów na postoju (bieg jałowy) jest troche za duże.
Dzisiaj kalibrowałem i stała mi wyszła ponad 9500 co wielkiego wpływu nie miało na wartości... Rafał zastanów się nad tym...

Może mi ktoś powiedzieć ile powinien zagrzany silnik brać paliwa na godzine? 1.6 8V? Podajcie mi ktoś, to sobie ręcznie ustawie Smile
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz jakoś niemiałem problemu z kalibracja mimo ze moje Subi spala na 100km 7,6 l (w trybie miejskim) zdaniem producenta dzieki drobnym zabiegom (grzebanie w mapach - tak robię to zawodowo) zeszłem do 5,4L / 100km w mieście i 4,4 l w trasiue przy 80km/h niestety niemoge juz zmniejszyc zuzycia jak włacze 4WD i bierze zgodnie z założeniem 8,2L/100km przy 90km/h

spalanie na postoju wacha mi sie miedzy 0,5 a 0,9l/h i to nie pomyłka , bo Gtech RR Pro pokazuje dokładnie takie same wartości ... niemniej fakt komputerek oszukuje troche z wyliczaniem pozostałego dystansu
ale ogólnie jest dosyc precyzyjny ... pamietaj ze to dane szacunkowe są , a nie dokładne wskazania bo zadno auto tak nie ma bo sie nie da poprostu dokładnie ustalić --- mozesz zlitrazować auto tak jak ja w firmie sie tym zajmującej - koszt ok 350pln i bedziesz wiedział ile dokładnie twoje autko bierze , a potem porównac ze wskazaniami komputerka - beda niewielkie róznice zobaczysz - chyba ze coś skopałeś

T
Mario
Nowy

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok jak skalibrowałeś? Masz wersje 5.0? Wiem że w starszych wersjach kalibracja była w stylu "przejedź sie i powiedz mi ile przejechałeś i ile spaliłeś".
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalibrowałem na v1, która działa dokładnie tak samo pyta ile przejechałeś , ile ci spala na 100/km i jaka jest pojemność zbiornika

na 5.0 tez nie było problemów - zgadzało sie z tym co wyszło z v1 softu
na 5.11 juz troche zawyżał , ale wprowadziłem prawidłowe dane
i działa prawidłowo nawet sie prawie zgadza - prawie bo wiadomo ze są to dane szacunkowe) znaczy tak --- w trasie pokazuje prawidłowo , w miescie skacze sobie , ale w fabrycznych komputerkach tez te dane skaczą
Mario
Nowy

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj http://nestor-electronic.pl/forum/viewtopic.php?t=75 rafał opisuje inną kalibrację. Gdyby była taka jak on wskazuje to byłoby ok.
malin_f1
Nowy

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem dziś kalibrację na dystansie 107km po przejechaniu tej drogi bardzo spokojnie i raczej ze stałą prędkością w przedziale 110-120km/h zatankowałem i weszło mi do pierwszego odbicia na tej samej stacji i dystrybutorze 7,4L co daje 6,91L na 100km ale przestraszyłem się trochę za niskim spalaniem Very Happy i wpisałem spalanie 7,5L (samochód 2,0 155koni)

pytanie
zwiększając ręcznie wartość INJ w ręcznej kalibracji zwiększamy spalanie na komputerze Question załóżmy 100 więcej jak duży to może być skok spalania na kompie Question planuję wyjeździć conajmniej bak i porównać kompa z dystrybutorem i ew wprowadzić ręcznie korektę.

wyszło mi tak
INJ 2150
VSS 88886
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teston
Nowy

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podepnę się pod temat.
Po zamontowaniu komputera w Hondzie Civic (1.7 VTEC) pojechałem w trasę. Zatankowałem pod korek, kiedy silnik już był ciepły, uruchomiłem zliczanie impulsów, przejechałem 103 kilometry, następnie wprowadziłem odpowiednie dane (spalanie wyszło na poziomie 6.6) i pojechałem dalej.
Niestety, odczyt był zbyt optymistyczny: po 50 kilometrach pokazywał mi spalanie rzędu 3.6. Zacząłem ręcznie przestawiać stałą wtrysku (z wyliczonej ok. 3100 na 1500-2000) i dopiero wówczas odczyt spalania zaczął być wiarygodny, ale póki co pokazuje mi teraz zbyt dużo na mieście (ok. 14 l. zamiast 11-11.5). Ktoś miał podobne problemy z kalibracją ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: