Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Termostat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Termostaty itp
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gandap
Nowy

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 1:27 pm    Temat postu: Termostat Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, postanowiłem wrzucić na forum termostat autorstwa Rafała napisany na zamówienie z uwagi na to że dział termostaty jest bardzo ubogi. Program jak i całe urządzenie spisuje sie rewelacyjnie, służy mi ono do sterowania siłowników termicznych zamontowanych na zaworze grzejnika zamiast zwkłych głowic termostatycznych. Odczyt temperatury oparty jest na 3 DS18b20. Urządzenie posiada proste menu do nastawy odpowiednich temperatur dla każdego pomieszczenia osobno oraz możliwość nastawy histerezy. Docelowo sterownik wykonany jest na płytce EASY TCP/IP i procesorze Atmega 32 a płytkie od Rafała używam do testowania. Używam sterownika cały zeson grzewczy i nie narzekam, bo zawsze mam stałą temperature w mieszkaniu.
Może programik komuś się przyda do dalszej rozbudowy jak ,np
dodanie stref czasowych ( dzień/noc )
czujniki otwarcia okien
wrzucenie czujników na jedną magistrale 1wire w celu zaoszczędzenia portów do innych peryferiów
Przyznam szczeże że w programowaniu to mocny nie jestem ale chyba można to udoskonalic o wyżej wymienione funkcje bo ja nie jestem w stanie tego ogarnąć.
Wspólnie budujecie niezłe sterowniki pieca, a może warto dożucic takie urzędzenie do systemu centralnego orzewania i stworzyć namiastkę inteligentnego sterownika.

Czekam na dalsze propozycje i życze miłej zabawy
Ps. Rafał program wysłałem Ci na emaila
pozdro Grzegorz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LoLu
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 6:09 pm    Temat postu: Re: Termostat Odpowiedz z cytatem

gandap napisał:
służy mi ono do sterowania siłowników termicznych zamontowanych na zaworze grzejnika zamiast zwkłych głowic termostatycznych.

Jak te siłowniki wyglądają i gdzie to można kupić jak sie tym steruje, ile to kosztuje
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałem takie głowice w jakiejść hurtowni, ale to drogie było jak cholera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gandap
Nowy

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi udało sie kupić na allegro po 65 zł ale już tego ziomek chyba nie ma a tak normalnie kosztują np, w castoramie po 140 więc tanio to nie jest, jak ktoś jest zainteresowany to moge przedzwonić do gościa.
Link do siłowników
http://www.sankom.pl/download/dk/documentation/imi/heimeier/co/g%B3owice%20termostatyczne/_2.3.4%20emotec%20si%B3ownik%20termiczny.pdf
Sterowanie odbywa się za pomocą przekażnika, ja posiadam wersje na 220v i po podaniu napięcia siłownik otwiera sie i mam ciepełko
pozdrawiam Grzegorz
Powrót do góry
LoLu
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tylko po co kombinowąć tutaj ze sterownikami kablami i przedrażać temat, skoro zwykła głowica :
o np.taka : http://www.allegro.pl/item341782234_glowica_termostatyczna_oventrop_uni_lh_m_30_x_1_5.html

Załatwia tu sprawę za 15 zeta Very Happy
PiKuŚ
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano kombinuje się po to aby mieć np. możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu w zależności od pory dnia, roku (w zalezności od sterownika). Dzięki tej głowicy można również bardziej optymalnie (ekonomicznie) sterować ogrzewaniem domu poprzez sekwencyjne załączanie głowic w wybranych pomieszczeniach
gandap
Nowy

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie Pikuś tak jak piszesz (ekonomicznie) a to zobacze jak sie skończy sezon grzewczy i ile będe miał nadpłaty.
Lolu tu mamy możliwość kombinowania z oprogramowaniem, np można tak zmodyfikować program że podczas nieobecności użytkowników temperatura się obniży o 2,3 stopnie i tak samo podczas snu, wyłączyć daną strefę grzewczą gdy mamy otwarte okno i wiele innych możliwaści a wszytko po to aby dom (mieszkanie) stało się bardzej ekonomiczne i nico bardzej inteligentne.
Pozdrawiam Grzegorz
Powrót do góry
byko
Nowy

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 10:07 pm    Temat postu: Re: Termostat Odpowiedz z cytatem

gandap napisał:
postanowiłem wrzucić na forum termostat autorstwa Rafała napisany na zamówienie z uwagi na to że dział termostaty jest bardzo ubogi.

mozesz opublikowac ten program?
Powrót do góry
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ot właśnie coś go nie niewidać Smile
byko
Nowy

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 11:28 am    Temat postu: Re: Termostat Odpowiedz z cytatem

gandap napisał:

Czekam na dalsze propozycje

koniecznie wieksza ilosc kontrolowanych pomieszczen, 3 to zdecydowanie za malo.
Powrót do góry
Pixel
Nowy

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 10:32 pm    Temat postu: Termostat Odpowiedz z cytatem

Kolego gandap możesz wrzucić wsadzik mam ochotę pobawić sie w rozbudowę tego sterownika Question Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Termostaty itp Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: