Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podłączenie - problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 8:47 pm    Temat postu: Podłączenie - problem Odpowiedz z cytatem

Witam. V. 1.0 Final
Wreszcie znalazłem trochę czasu i... zabrałem się do podłączenia komputerka w domu. 12V z odpowiedniego zasilacza i... Właśnie. Po podłączeniu do kostki "zasilanie" (nad mikrostykami) "+12V" i "masy" włącza się komputer i działa (świeci itd.). A nie powinno być tak, że tam podłącza się napięcie dla podtrzymania pamięci? A 12V ze stacyjki do pinów "stacyjka"?? Bo zauważyłem, że masa jest "pociągnięta" z kostki "zasilanie" do pinów itd. Jak podłączę tylko do pinów to się nie zaświeca wyświetlacz.
Po wyłączeniu zasilania - pamięć się kasuje tzn. przebieg sie zeruje. Obojętnie jak podłącze zasilanie (do pinów czy do kostki) zawsze po wyłączeniu i ponownym włączeniu przebieg - "Przeb: 0 km".
Co jest - może ktoś wie? Jak Wy podłączyliście???
A termometr cały czas wskazuje +85 st. C. Był od początku dobrze podłączony... Nie wiem co to może być.
Suzuki Vitara V6, 24V, 2.0 LPG + Bolid (czyt. maluch) LPG - elektronic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lewy
Lekko zaangażowany

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po podłączeniu zasilania i masy do kostki, komputer będzie działał normalnie. Dopiero gdy w samochodzie kodłączysz wszystko (zasilanie do kostki oraz do złącza) komputer bedzie trzymał dane i odpalał sie dopiero po podaniu +12V po stacyjce. Też po próbach w domu, myślałem że cos jest nie tak.

Okazuje sie, ze problem z permanentnym odczytem temp. +85stC to nie jesteś pierwszy. Przypomne wątek:
http://nestor-electronic.pl/forum/viewtopic.php?t=93
Wygląda na to, ze coś jednak jest na rzeczy. W moim przypadku też miałem przygode z takim odczytem, ale wróciło do normy.
Zaprogramuj procek od początku, bo wydaje mi się ze włąsnie po tym odczyty temp. znormalniały. Moze to tylko zbieg okoliczności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewy napisał:
Po podłączeniu zasilania i masy do kostki, komputer będzie działał normalnie. Dopiero gdy w samochodzie kodłączysz wszystko (zasilanie do kostki oraz do złącza) komputer bedzie trzymał dane i odpalał sie dopiero po podaniu +12V po stacyjce. Też po próbach w domu, myślałem że cos jest nie tak.

Okazuje sie, ze problem z permanentnym odczytem temp. +85stC to nie jesteś pierwszy. Przypomne wątek:
http://nestor-electronic.pl/forum/viewtopic.php?t=93
Wygląda na to, ze coś jednak jest na rzeczy. W moim przypadku też miałem przygode z takim odczytem, ale wróciło do normy.
Zaprogramuj procek od początku, bo wydaje mi się ze włąsnie po tym odczyty temp. znormalniały. Moze to tylko zbieg okoliczności?

Podłaączyłem wszystko tak jak w aucie czyli: do kostki "ciągłe" 12v i minus. Do pina 12v po stacyjce i minus. I komp cały czas świeci, pomimo, że odłączam z pinów 12v, a powinien zgasnąć. Przebiegu też nie trzyma wcale Sad
Powrót do góry
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Panie jak podłączyłes do pina stacyjka +12 V to zapraszam do mojego sklepu po nowy procesor Smile

Coś poprostyu żle robisz, albo już uwaliłes procka innej możliwości nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
No Panie jak podłączyłes do pina stacyjka +12 V to zapraszam do mojego sklepu po nowy procesor Smile

Coś poprostyu żle robisz, albo już uwaliłes procka innej możliwości nie ma

Podłącazyłem zgodnie ze schematem na płytce, Wszystko śmiga (za wyj. termometru). Dziwi mnie tylko czemu "gubi" przebieg
Powrót do góry
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś podłączyłem komputer w autku. Do kostki "+12V" i "masa".
Do pinów:
# przewód od stacyjki (po zastosowaniu układu dopasowującego)
# przewód od wtrysku (po zastosowaniu układu dopasowującego)

I jest problem. Komputer cały czas pracuje (świeci wyświetlacz). Nic nie daje kręcenie kluczykiem w pozycję zapłon/wył. Po odpaleniu silnika zgasł wyświetlacz (dioda nadal się paliła), myślałem, że coś padło, ale po rozłączeniu "ciągłego" zasilania i podłączeniu ponownie wyświetlacz się świecił mimo wyłączonej stacyjki. Zauważyłem, że komputer b. dziwnie się zachowuje, ponieważ po wyłączeniu "ciągłego" zasilania raz wyświetlacz świeci, a następnym razem nie i nie reaguje na kluczyk w stacyjce.
Powrót do góry
Lewy
Lekko zaangażowany

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masę obok IN1 oczywiście podłączyłes?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewy napisał:
Masę obok IN1 oczywiście podłączyłes?

Podłączyłem, ale widać ze ścieżek na odwrocie płytki, że nie koniecznie ją trzeba podłączać, bo jest podłączona z masą kostki Very Happy
Powrót do góry
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś było trochę czasu i podłaczyłem wszystko do auta i ... śmiga!!!
także temat zamykam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: